پارچه هم برای رویه هم برای آستر که من در اینجا برای رویه از پارچه های ملافه ای استفاده کردم و برای آستر از تترون .
پشم شیشه نازک
طرز دوخت :
ابتدا طبق الگوی زیر عمل میکنیم .
یعنی دو تا مستطیل از پارچه های رو و زیرمون به طول و عرض ۸۰ * ۸۰ برش میزنیم ( جای دوخت هم فراموش نشه از ۵ / ۱ تا ۲ سانت زاپاس دوخت بزارین ) .
بعد همین اندازه بدون جای دوخت از پشم شیشمون برش میزنیم .
حالا پشم شیشه رو با پارچه آسترمون با سنجاق وصل کرده و در طول و عرض با گچ خیاطی ۱۰ سانت ۱۰ سانت علامت زده و خطهای عمودی و افقی میکشیم و این خطها رو با درجه درشت چرخ خیاطی دوخت میزنیم تا پشم شیشه به آستر محکم بشه .
حال دو طرف پارچه ( چون مربع هست فرقی نداره کدوم طرف ) را روی هم آورده و همونطور که روی عکس مشخص کردم ۱۰ سانت دوخت میزنین این کار را هم روی رویه انجام میدین هم آستر .
بعد قسمت پایین این ۱۰ سانت را هم میدوزیم طوری که این دوخت ۱۰ سانتی وسط قرار بگیره همین کار را در آستر هم انجام میدیم .
حال آستر را توی رویه میکنیم به این صورت که آستر را پشت و رو میکنیم و رویه را به روی پارچه کرده و میکشیم روی آستر بدین ترتیب الان پشت آستر و پشت پارچه بهم هستند .
شکل زیر ( شما میتوانید پایین قنداقتون رو گرد بدوزین یا مربع به دلخواه هستش )
خوب حالا در قسمتی که در تصویر الگو مشخص کردم ۵۰ سانت زیپ دوخته میشود یک زیپ ۵۰ سانتی انتخاب کرده و به این قسمت میدوزیم باید اول به آستر بدوزین و بعد برای تمیز کاری رویه را بدوزین .
تصویر زیر
در قسمت وسط پارچه از سمت بالا ۲۰ سانت ابتدای درز بالایی را جدا میکنیم بعد به ۴۰ سانت بعدی یک زیپ ۲۰ سانتی را باز کرده و کامل به این ۴۰ سانت میدوزیم .این هم مانند زیپ ۵۰ سانتی دوخته میشود.
تصویر زیرکه این زیپ بسته شده و کلاه سر بچه را تشکیل میدهد .
حال دو تا ۲۰ سانت در گوشه های پارچه باقی مونده که اینها رو هم تور میدوزیم درست مثل دوختن زیپها .
تصویر زیر قنداق فرنگی ما آماده هستش .

[. برای مشاهده لینکها در سایت عضو شوید]